Каталог статей

Головна » Статті » Косметичний ремонт. » Фарбування стелі.

Підготовка і фарбування стелі
Побілка стелі

Перед побілкою стелі, його необхідно ще раз прогрунтувати. Побілити стелю можна вапняної або млявий побілкою, при цьому надопомніть, що якщо стеля була побілені вапном, то застосовувати крейдову побілку не можна, на стелі обов'язково з'являться плями і розводи. Зазвичай крейдову побілку для стелі та стін готують такий спосіб: у 5 л підігрітою до 40-50 З води розчиняють 30 г столярного клею і 3 кг. просіяного крейди. Також гарні якість побілки забезпечить склад, приготований таким чином; в 3-4 літрах води розчиняють 2,3 кг крейди, 90 г столярного клею, 17 г синьки і 60 г господарського мила. Цієї кількості зазвичай вистачає на 10-12 квадратних метрів поверхні.

Для тих, хто буде білити вапном, наведу рецепт вапняного побілочного складу: у невеликій кількості води розводять 2 ... 3кг гашеного вапна, додають 400-500 г заздалегідь замочених у воді барвників, а також 50-100 г кухонної солі . Всі компоненти ретельно перемішують і, поступово додаючи воду, доводять об'єм побілки до 10 л. Отриманий склад краще злегка подсініть ультрамарин або синькою. При фарбуванні вапняними складами поверхня повинна бути злегка влажноі. Стійкість побілки збільшиться, якщо в розчин додати кухонної солі (50-100грам на 10літров).

Для побілки стель у більшості випадків використовують побелочние кисті макловиці або пневматичні розпилювачі. Також можна використовувати спеціальну насадку на банку з фарбою за допомогою якої Краскопульт перетворюється побутової пилосос. Якщо побілка наноситься пензлем, обов'язково потрібно пам'ятати, що останній шар наноситься за напрямком до світла (до вікна), а попередньої впоперек. Інакше на стелі будуть помітні сліди від кисті, як би ретельно ви не виконували цю операцію.

Пофарбування стелі

Найбільш поширеним, як втім і зручним є покриття стелі водорозчинні фарбами. В теперішній час на ринку представлена величезна кількість цього типу фарб, різних за своїми характеристиками. Найбільш часто використовувані при домашньому ремонті це акрилові, латексні, силікатні, і силіконові фарби. Розглянемо характеристики цих фарб більш докладно.

Акрилові латексні фарби

Найбільш популярні серед водоразбавляемых фарб. За словами фахівців, для отримання якісного покриття досить нанести на поверхню всього два шари акрилової латексної фарби. При цьому покриття виявляється досить еластичним і здатне перекривати тріщини в підставі шириною до 1 мм. Якщо необхідно створити якісне, стійке до забруднення покриття, до якого не пред'являються високі вимоги по паропроникності, то застосування акрилової фарби найбільш доцільно. Якщо до покриття пред'являються високі вимоги по паропроникності (наприклад, фарбування будинків з поганою гідроізоляцією фундаментів), фахівці рекомендують використовувати силікатні або силіконові фарби.

Силікатні фарби

Застосовуються, як правило, для фарбування мінеральних поверхонь, наприклад, мінеральних штукатурок, або поверхонь, раніше пофарбованих вапняної, цементної або силікатної фарбою. При використанні силікатної фарби, фахівці рекомендують попередньо нанести на фарбується поверхню силікатна грунтовку. У порівнянні з акриловими фарбами силікатні фарби менш еластичні і не перекривають дрібних тріщин в основі. Завдяки високій паропроницаемости, силікатними фарбами часто фарбують будівлі старої споруди, стіни яких погано захищені від підняття грунтових вод. Силікатні фарби вважаються розумним вибором для фарбування стін, що піддаються впливу вологи зсередини будівлі. Фахівці відзначають важливу властивість силікатних фарб - вони не підтримують розвиток мікроорганізмів і тому не вимагають використання антисептичних добавок перед фарбуванням поверхні.

Силіконові фарби.

На думку фахівців, вони поєднують в собі найкращі властивості акрилових і силікатних фарб. Перш за все, це стосується паропроницаемости, яка у силіконових фарб приблизно така ж, як у силікатних. Однак, на відміну від силікатних фарб, вони утворюють водонепроникну плівку, яка не викликає поверхневих напружень на підкладці, що особливо важливо при фарбуванні оштукатурених поверхонь. На відміну від акрилових полімерів, силіконові смоли не пом'якшуються при підвищенні температури. Поверхня, забарвлена силіконовими фарбами, практично не забруднюється. Силіконові фарби підходять практично для всіх типів мінеральних поверхонь. Вони також добре сумісні як з мінеральними, так і з акриловими латексними фарбами. Вважається, що силіконовими фарбами можна перефарбовувати навіть старі силікатні покриття.

Ще одна перевага силіконових фарб - еластичність. За словами фахівців, вони можуть перекривати тріщини в підставі шириною до 2 мм. Силіконові покриття також як і силікатні не потребують застосування спеціальних антисептичних добавок. Робота з силіконовими фарбами практично не вимагає дотримання профілактичних заходів оскільки ці фарби не агресивні. Так як силіконові смоли добре змішуються з акриловими сополімерами, їх часто додають до складу акрилових латексних фарб для поліпшення властивостей останніх. На думку фахівців, силіконові фарби володіють хорошими декоративними і експлуатаційними властивостями. Мабуть єдиним недоліком є їх висока вартість.

Вибір фарби залежить від типу приміщення в якому планується ремонт. Наприклад якщо планується фарбування ванної кімнати, то необхідна фарба з високою вологостійкістю, використовувати цю фарбу можна і для фарбування жилого приміщення, однак цей буде не вигідно економічно, оскільки мити стеля у кімнаті ви напевно не будете, і тут підійде менш дорога фарба для сухих приміщень , і навпаки, фарбу використовувану для фарбування сухих приміщень не можна використовувати, наприклад, для фарбування стелі на кухні. Через велику кількість фарб різних виробників, ми радимо при покупці фарби порадитися з продавцем. Наносять фарбу на попередньо підготовлену поверхню за допомогою кисті, валика або фарбопульта, попередньо прогрунтувати стелю розлученою водно-дисперсійного фарбою, тієї, яку Ви плануєте застосовувати. Ця операція дозволяє виявити незначні дефекти, практично непомітні на зашпакльовані, але незабарвленої поверхні. Після шпаклювання та шліфування дефектних ділянок стеля забарвлюється нерозведеною фарбою.

Витрата фарби визначається її властивостями і, в першу чергу, укрывистостью. Тому при покупці фарби радимо звертати увагу не на кількість фарби в банку, а на витрату матеріалу на метр поверхні. При фарбуванні, так само, як і при біленні, необхідно звернути увагу на напрям наноситься покриття. Нагадуємо, що останній шар повинен наноситися у напрямку до джерела світла (вікна), а попередній впоперек. Якщо Ви плануєте наносити фарбу валиком, то для фінішного покриття використовуйте новий валик з ворсом середньої довжини. Поролонові валики, або валики, раніше використані для інших цілей, застосовувати не рекомендується. І ще, пам'ятаєте что2 або 3 шари фарби завжди міцніше ніж один, товстий шар фарби наносите за кілька разів, природно після того, як повністю висохне попередній. Що б не зіпсувати роботу, після закінчення побілки або фарбування, не влаштовуйте в приміщенні протягів, а якщо в кімнату проникають прямі сонячні промені, затемнити вікна. Не варто також форсувати висихання побілки включенням будь-яких електроприладів.


Категорія: Фарбування стелі. | Додав: bullterjer (12.10.2009)
Переглядів: 1736 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
[31.10.2009][Текстиль]
Вікно (0)
[02.11.2009][Текстиль]
Виды штор (0)
[31.10.2009][Текстиль]
Загальне (0)
[31.10.2009][Меблі]
Камін (0)
Форма входу
Категорії розділу
Фарбування стелі. [1]
Шпалери [1]
Фарбування вікон, дверей, плінтусів, лиштви. [1]
Циклювання паркетних підлог, покриття лаком [1]
Перестилання лінолеуму, ковроліну [1]
Облицювання стін, або підлоги керамічною плиткою [1]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Рейтинг сайтів прикарпаття