Каталог статей

Головна » Статті » Косметичний ремонт. » Циклювання паркетних підлог, покриття лаком

Підлоги
Усунення дефектів паркетної підлоги, і його циклювання розсохлий і розхитаний паркет можна спробувати відремонтувати своїми силами. Уважно огляньте паркет. У розхитанихпаркетин просвердлите невеликі отвори і вбийте в них цвяхи, втоплюючи при цьому капелюшки. Якщо мостини скриплять, то між рипливими мостинам просвердлите отвір 5-8мм. під кутом 45 градусів і вбийте туди дерев'яний штифт, змащений столярним клеєм або клеєм ПВА. Виступаючий кінець акуратно зріжте стамескою. Тріщини, вибоїни, місця вбиття цвяхів і штіфтів  шпаклюються. Як шпаклівки використовуйте суміш лаку, яким згодом буде покриватися паркет, і тирси. Для полегшення процесу шпаклівки тріщин, можна вирізати з цупкого паперу або картону трафарет. Шпаклівка наноситься шпателем за трафаретом, заповнюючи тріщини, і не забруднюючи при цьому іншу поверхню. На великих ділянках шпаклівки шилом прокреслюють лінії імітують малюнок деревини.

Якщо Ви не плануєте повного видалення старого покриття (циклювання) зачистіть почорнілі ділянки паркету великої наждачним папером до світлої деревини, і протріть ці, і прилеглі ділянки тампоном змоченим в ацетоні, для розчинення дрібних частинок лаку. На чисту деревину нанесіть клей БФ-6, і протріть цим же тампоном. Перед тим як покривати паркетну підлогу лаком, його циклюють, а потім шліфують наждачним папером. Циклювання паркету вручну операції трудомістка, що займає багато часу і сил. Альтернативою може служити машинна циклювання, однак цикловочні машина, із за високої її вартості, відноситься до професійного інструменту, і навряд чи економічно вигідно купувати її з за одиничного процесу циклювання. Непоганим виходом із ситуації буде звернення до приватного підприємця чи фірму яка надає послуги по циклюванню, вартість цих робіт не дуже велика .

Для ручного циклювання Вам знадобиться спеціальний інструмент - ручна цикля, її можна без проблем придбати в будівельному магазині, або сталева пластина зігнута у формі букви «Г», і добре налаштована. Щоб полегшити процес ручної циклювання статі, пропрасуйте його праскою через вологу ганчірку, і працювати стане легше. Після того як стать отціклеван, його шліфують шкіркою. Для цього можна пристосувати електронатирачем. На допомогою з його щітку хомута з металевої стрічки закріплюється наждачний папір на тканинної основі. У разі відсутності даного електроприладу, доведеться попрацювати руками, вірніше ногами. Натискання виходить сильніше, ніж руками, і процес йде швидше. Щоб нога не зісковзувала працювати краще в кедах, а для надійності зворотну сторону шкурки можна змастити гумовим клеєм.

Вибір виду покриття і лакування паркетних підлог Заключна стадія ремонту паркету - покриття лаком. Перш за все, для запобігання потемніння деревини та зменшення вбирання в неї лаку, паркет потрібно загрунтувати. Як правило, це роблять спеціальними грунтовками на основі нітроцелюлози, але можна використовувати і звичайні нітролаки, але в цьому випадку слід особливу увагу звернути на їх колір. Грунтовка наноситься пензлем в 1 шар, і після її повного висихання (зазвичай 4-5ч.) Поверхню підлоги шліфується. При нанесенні лаку безпосередньо на деревину, для того щоб уникнути появи, з плином часу, синяви та інших дефектів, рекомендується заздалегідь просочити її антисептиком.

Далі постає питання про вибір лаку. Здається, зовсім недавно вибір обмежувався лаками НЦ, ПФ і двокомпонентними паркетними, але в останні роки з'явилося багато нових вітчизняних і імпортних видів. Широкий огляд видів лаків, і області їх застосування Ви знайдете в розділі Довідник У числі традиційних лаків для обробки паркетної і дерев'яної полови можуть бути названі: алкидні, алкідно-уретанові та лаки кислотного відкидання. За даними фахівців, в останні роки стали також широко застосовуватися паркетні лаки на основі водних дисперсій акрилових і акрілуретанових полімерів.

Коротенько про їх основні переваги і недоліки. Алкідні лаки дешеві, легко ремонтуються, що входять в їх склад розчинники не дуже токсичні. Однак алкидні лаки достатньо довго висихають (близько 48г.), Покриття на їх основі мають не дуже високу зносостійкість. Альтернативою алкидні лакам є алкідно-уретанові лаки (уралкіди), що представляють собою розчини алкідних смол з уретановими групами в органічних розчинниках. Уралкидниє лаки висихають швидше алкідних (час витримки до нанесення подальшого шару лаку складає 6-12 год) і володіють значно більш високу зносостійкість. Лаки кислотного затвердіння складаються з двох упаковок, в другій знаходиться затверджувач який змішується з лаком безпосередньо перед нанесенням в пропорції яка обов'язково вказується на упаковці, і звичайно складає 1 / 10. Час висихання покриття складає 1-2 год, затвердіння багатошарового покриття протікає 1-2 діб, протягом яких не рекомендується знаходитися в приміщенні, тому що саме в цей час спостерігається максимальне випаровування розчинників і виділення формальдегіду з покриття. Отвержденіє прискорюється при хорошому повітрообміні в приміщенні. Повне затвердіння наступає приблизно за два тижні, коли покриття набуває максимальної зносостійкості.

Слід мати на увазі, що більшість двокомпонентних матеріалів токсичні, володіють різким запахом. При роботі з ними слід користуватися гумовими рукавичками, забезпечувати гарну вентиляцію повітря в приміщенні, а також по можливості застосовувати засоби захисту дихання. Увага: при використанні лаку забороняється палити і користуватися відкритим вогнем. Категорично забороняється зливати лак в каналізацію! Набагато більше привабливі в сенсі пожаробесопасності та екологічності лаки на водній основі. Ці лаки не містять органічних розчинників і в той же час за своїми властивостями не тільки не поступаються органорозчинним лакам, але і перевершують багато з них по зносостійкості покриттів і стійкості до мийних засобів. Відсутність запаху і органічних розчинників дозволяє використовувати водні лаки в лікарнях, дитячих установах та інших місцях скупчення людей. Про них далі і піде мова.

З огляду на специфіку водних матеріалів, при лакування підлог з вже наявним покриттям особливу увагу слід приділити підготовці поверхні. У даному випадку підлога повинна бути ретельно очищений від забруднень, жиру та воску і відшліфований до отримання матового покриття. Пил від шліфовки потрібно видалити пилососом і витерти підлогу вологою тканиною без ворсу. Якщо старе покриття зношене, то підлога шліфується до чистої деревини, і далі всі операції проводяться за аналогією з роботою по обробці нового паркету. У зв'язку з тим, що нанесення водних лаків на деревину може супроводжуватися підняттям ворсу, доцільно після шліфування деревини злегка зволожити її і після висихання знов відшліфувати. На підготовлену таким чином поверхню паркетної підлоги наносять водорозчинні грунтовку. Грунтовка в порівнянні з лаком має вищі сухий залишок і в'язкість, тому при нанесенні на підлогу вона добре заповнює мікротріщини в паркеті і склеює ворс.

Грунтовку наливають на підлогу і широким сталевим шпателем рівномірно розподіляють по всій поверхні. Робити це слід швидко, щоб грунтовка рівномірно вбралося в деревину. Шар грунтовки дуже швидко висихає (30-60 хв), що прискорює весь процес лакування. Крім того, нове покоління грунтовок на акрілуретановой основі запобігають потемніння дубового паркету, у той час як водорозчинні лаки (особливо «старий» асортимент) при взаємодії з дубильними екстрактами надають підлозі неприємний темний відтінок. Після висихання першого шару грунтовку шліфують дрібною шкіркою, а потім металевим шпателем наносять ще 1-2 шари з інтервалом 20-40 хв. Після висихання останнього шару грунтовки можна приступати до нанесення лаку. Перед застосуванням лак ретельно перемішують (особливо якщо він містить матуючим добавку) і дають постояти близько 10 хв для видалення бульбашок повітря. При необхідності лак можна розбавити питною водою, але не більше ніж на 5%.

Лак наносять широкою кистю з густим м'яким волосом або поролоновим малярських валиком (хутряний або ворсистий не годяться) за напрямком текстури деревини або світла від вікна, не натискаючи сильно на інструмент. Останнім часом замість пензля або валика використовуються також спеціальні лакові щітки. Валик перед використанням слід промити водою для видалення пилу. При нанесенні лаку слід уникати видимих місць з'єднань і закруглень. Для отримання високоякісного покриття лакування проводять у 2-3 шари. Кожен наступний шари збільшує стійкість покриття. Пам'ятайте, 2 тонких шару завжди міцніше одного товстого. При цьому проміжний шар зазвичай шліфують абразивної шкіркою зернистістю Р120-Р150 (це потрібно в першу чергу не для вирівнювання поверхні, а для створення кращого зчеплення з наступним шаром) і ретельно видаляють пил.

Лакове покриття висихає за 2 год Однак піддавати лаковані підлоги навантаженні рекомендується після 3-5 діб витримки при температурі +15-25 ° С. Повне висихання лаку відбувається через 1-2 тижні. Низька температура і висока вологість сповільнюють висихання покриття і подовжують час витримки .
Категорія: Циклювання паркетних підлог, покриття лаком | Додав: bullterjer (12.10.2009)
Переглядів: 1542 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
[31.10.2009][Текстиль]
Вікно (0)
[02.11.2009][Текстиль]
Виды штор (0)
[31.10.2009][Текстиль]
Загальне (0)
[31.10.2009][Меблі]
Камін (0)
Форма входу
Категорії розділу
Фарбування стелі. [1]
Шпалери [1]
Фарбування вікон, дверей, плінтусів, лиштви. [1]
Циклювання паркетних підлог, покриття лаком [1]
Перестилання лінолеуму, ковроліну [1]
Облицювання стін, або підлоги керамічною плиткою [1]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Рейтинг сайтів прикарпаття